Chata Kanne

<<Späť

Chata sa nachádza pod Braniskom v doline Kanné pri Fričovciach, okres Prešov. Obcou prechádza hlavný cestný ťah z východu (z Moskvy) na západ (do New Yorku) (a aj naopak). Jedná sa o zrubový dom, v ktorom sú k dispozícii veľká spoločenská miestnosť 9 x 5 metrov, vybavená 49 inch plazmovou televíziou, ktorú aktivujete priložením vhodnému množstva dreva do krbovej pece, menšia izba 5 x 5 metrov so super stereo hifi-subbufer systémom, ku ktorému však potrebujete umiestniť do každého rohu jednu vokalistku a do stredu zopár chalanov, moderne zariadená kuchyňa s oceľovouhlíkovou varnou doskou na tuhé palivo, vodnú batériu na manuálny pohon a predsieň s výbavou pre dokonalú čistotu značky „UMYMA“ V podkroví toho času nájdete dve super moderne a pohodlne vybavené izby typu „prines si posteľnú plachtu, lebo budeš spať na zemi“. 

V blízkom okolí chaty, tzv. v primárnej periférii, sa nachádzajú napr. NPR Kamenná Baba, Bachureň, Mangľová, jaskyňa „Zla džura“, min. prameň Salvator, Kopytovská dolina, skalné mesto Rajtopiky, Branisko a Smrekovica, Dreveník a Spišský hrad. V širšej periférii potom Pražský hrad, Rímske koloseum a Atény nad Torysou (Prešov).

Vybavenie a možnosti objektu

Najbližšie mesto/obec (názov a vzdialenosť v km): Fričovce: 2,5 km
Prešov – centrum: 25 km (Levoča 33 km)
Najbližšia železničná stanica: Prešov – 27 km, resp. Krompachy 20 km
Najbližšia autobusová zastávka: Fričovce, Jednota – 3,5 km
Dostupnosť chaty: možnosť dopravy ku chate autom, cca- 100 m (kto sa oňho nebojí tak až „pred dvere“)
Blízkosť prvej pomoci a ošetrenia: Široké – 4,5 km
Vlastné kúrenie: áno = krbovo-kachlová pec (spoločenská miestnosť a podkrovie), kachle (malá izba), sporák (kuchyňa)
Pitná voda: áno, priamo v kuchyni
Teplá voda: nie (občas v potoku, medzi 1.23 a 4.56 hod.)
Elektrina: Áno, na svietenie. Pri použití elektro-spotrebičov s vyšším odberom (nad 400 W) nutné použiť elektrocentrálu. Benzín (Natural 95) je potrebné si doniesť. Spotreba cca. 1 l/hod.
Kuchyňa: áno, plynová varná doska + sporák na drevo, s vybavením (nie miestom) pre +/- 30 osôb
WC: suché WC (budár) 2x

 

<<Späť